Sohbete Giriş

* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

admin Mart 7 2024
Uzun ve Kısa Saç İçin Gelin Saçı Modelleri Nelerdir?

Uzun saç, kıvırcık veya kıvırcık saçlarda daha hoş gözükür. Çünkü bu saç hacmi çok büyüktür. Düz saçlara sahipseniz uzun saçlar size normal görünebilir. Bu yüzden sık sık bakım yapmanız veya hareket etmeniz gerekir. Saçlarınız uzun ve düz ise doğal sol saç size göre değildir.

Uzun gelin saçı modelleri

Gelin başı yapmak için en çok tercih edilen saç modeli uzun gelin başı modelidir. At kuyruğu modellerden yarım topuz modellere, dağınık topuzlardan topuz modellere kadar birçok saç modeline sahip olabilirsiniz. At kuyruğu modelinin gelinliği sırt dekolteli ise onu tercih etmelisiniz. Bu, dikkati özenle sırt bölgesine odaklar. Derin omuzlar yerine dik bir omuz bölgeniz varsa, uzun saçlar için düz, toplanmış at kuyruğu modelini tercih etmelisiniz.

Dağınık topuz, gelin topuzlarının en popüler stillerinden biridir ve genellikle düşük omuzlu veya açık yakalı gelinliklerde tercih edilir. Dağınık topuz modelini uzun saçlara uygulamamak sandığınızdan daha kolay. Çünkü hafifçe toplayarak zahmetsiz bir şıklık yaratabilirsiniz.

Örme gelin başı modelleri 3 parçaya ayrılmaktadır. Bunların en bilineni örgülü topuz ve gelin başı örgü modeli iken, en son açılan saça örgünün askılarının takılarak uygulanması da görülebilir.

Yarım kabarık, son yıllarda gelin başı olarak oldukça popüler hale gelen masalsı bir prenses saç modelidir. Yarım tepeli bir gelin başı olacak ve ince bir saç tipine sahipsen mutlaka peruk dediğimiz suni saçlarla doldurmalısın. Aksi takdirde saçlarınız çok ince olduğu için hemen dökülecektir.

Uzun saç modellerinde duvak kullanımı

Duvak kullanmanın en rahat olduğu saç tipi uzun saçlardır. At kuyruğu hariç tüm modellerde duvak kullanabilirsiniz. Yarım toplanmış saç modellerinde duvak kullanımı saça tutturulan toka ile mümkün olur. Toka ile duvak yarım saçın tam ortasına tutturularak zarif bir görünüm elde edilir. Kabarık veya sade topuzlarda ise duvağı tutturacağın nokta tamamen senin tercihe kalmıştır. Eğer daha uzun boylu görünmek istersen topuzunun tepesinden tutturabilirsiniz.

Kısa gelin saçı modelleri

Zamansız kısa saç kesimleriyle her zaman havalı, modern bir görünüm elde edersiniz. Bazı modeller kulak hizasında veya altında biter, bazıları ise ensenin ortasına kadar uzanır. Düz saç modeli genellikle ince telli gelinlerin tercih etmesi gereken bir modeldir.

Kısa-orta saç; ensenin ortasında ve omuzlar arasında kalan bir saç modelidir. Bu saç modeli toplanabilir olduğu için en avantajlı kısa gelin saç modellerinden biridir. Bir topuz haline getirilebilir veya açık bırakılabilir. Bu noktada açık bırakırsanız mutlaka dalgalı veya kıvırcık olmalıdır. Düz saç, bu uzunluktaki bir gelin adayı için sıradan bir şey, daha önce konuşmuştuk.

Kısa saç modelleri de uzun saç modelleri kadar aksesuar kullanmakta serbesttir. Buna çiçekler, tel tokalar, saç bantları olabilir.

Çiçekler son yıllarda en popüler saç aksesuarlarıdır. Çiçekler kısa gelin saçı için en uygun aksesuar olduğu gibi kır düğünleri için de en uygun aksesuardır. Ön, arka ve yan olmak üzere üç farklı kullanımı vardır.

Başın arkası genellikle saçın ortasına takılır ve çiçek dışında başka aksesuar takmaya gerek yoktur. Sırt dekolteli bir gelinliğe sahipseniz mutlaka mevsimlik çiçekler tercih etmenizi öneririm. Böylece harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Sırtınız kapalıysa, daha küçük çiçekler görünümü dengeleyecektir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir